Denis Ostapczuk – pogromca rwy kulszowej
Denis Ostapczuk, młody masażysta i kręgarz pochodzący z Zachodniej Ukrainy chiropraktykę uzupełnia osteopatią strukturalną. Aktywności zawodowej nie ogranicza jednak do terapii manualnej. Swoim pacjentom udziela też porad z dziedziny dietetyki i zdrowego stylu życia. Zależy mu na tym, aby osoby dwudziesto i trzydziestoletnie, odwiedzające jego gabinet uniknęły problemów z kośćcem i stawami, na które skarżą się polscy seniorzy

W swojej ojczyźnie ukończył szkołę pomaturalną w dziedzinie masażu. Nauczył się też rosyjskiej terapii manualnej kręgosłupa i stawów. Po przyjeździe do Polski Denis Ostapczuk opanował bezpieczniejszą, polską terapię krótko dźwigniową. W tej metodzie efekty terapeutyczne uzyskuje się, wykorzystując jedną trzecią zakresu ruchomości stawu. Dzięki temu terapia jest bezpieczna i bezbolesna. Terapeuta zdobył wszystkie potrzebne uprawnienia, opanował język polski i otrzymał obywatelstwo.

Ostapczuk nie żałuje czasu na rozmowę z pacjentem, aby najdokładniej rozpoznać przyczyny jego problemów zdrowotnych.

 Zanim przystąpi do zabiegu kręgarskiego wykonuje masaż, rozluźniający zesztywniałe mięśnie. Dzięki temu terapia manualna przebiega bezboleśnie. Często dla odzyskania sprawności potrzeba kilku wizyt.  Chorzy bywają zaskoczeni, jak szybko po ustawieniu odcinka szyjnego kręgosłupa zanikają dokuczliwe zawroty i bóle głowy czy  szum w uszach.

Gdy nie ma stanów zapalnych dobiera pacjentom ćwiczenia fizyczne, czasem doradza skorzystanie z akupunktury lub kuracji ziołowej. Udziela też pacjentom wskazówek dietetycznych. Osoby z nadwaga zachęca do obniżenia masy ciała, aby uniknęły nawrotu dolegliwości w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Obserwując swojego terapeutę pacjenci widzą efekty, jakie przynosi zdrowy tryb życia.

 

 

Cena wizyty - 120 zł.