Wróżenie, to przepowiadanie przyszłości za pomocą odpowiednich technik : tarot, Chiromancja, jasnowidzenie, astrologia i wiele innych, a także sił nadprzyrodzonych. Większość przepowiedni odnosi się do szczęścia w miłości, majątku lub posiadania dzieci, czyli do tego co najbardziej interesuje większość ludzkości.Próby przepowiadania przyszłości, kontaktów ze zmarłymi czy czytania w myślach podejmowano już w odległej starożytności. Czarownicy, wróżbici i astrologowie występowali we wszystkich znanych kulturach starożytnych, gdzie pełnili często rolę kapłanów. Magia, w tym wróżbiarstwo, współistniała najczęściej z religią. Tak było u starożytnych Babilończyków, Egipcjan, Kananejczyków, Greków, Rzymian, Celtów oraz wśród ludów zamieszkujących Afrykę, Australię i obie Ameryki. Techniki dywinacyjne są też znane i stosowane w wielu światowych religiach pochodzących z rejonów Indii i Chin: buddyzmie, taoizmie, hinduizmie.

Karty TAROT należą do jednych z najbardziej znanych na świecie. Najstarszym zachowanym egzemplarzem jest talia pochodząca z 1390r, chociaż wielu historyków twierdzi, że początek ich powstania jest dużo wcześniejszy. Za  miejsce narodzin tych tajemniczych kart, uważa się Egipt. Mimo, że wielu ekspertów nie zgadza się co do czasu czy miejsca narodzin TAROTA, wszyscy zgadzają się z olbrzymią, magiczną siłą tych kart. Przez setki lat ta 78-kartowa talia służyła i nadal służy człowiekowi pomocą, przy rozwiązywaniu problemów, odnalezieniu szczęścia, radości czy spokoju.

TAROT WARSZAWA, WRÓZBY Z KART

TAROCIŚCI, KTÓRZY U NAS PRZYJMUJĄ: RYSZARD ZAWADZKI, SANDRA, SELENA SAS, EWA MIAZGA

Chiromancja to jeden z najstarszych sposobów przepowiadania przyszłości na podstawie cech ludzkich rąk. Korzenie chiromancji sięgają czasów starożytnych. Za jej kolebkę uważane są Indie gdzie do dziś jest ona praktykowana. Na początku dwudziestego wieku chiromancja zyskała tak dużą popularność, że uznano ją za naukę (1913 rok - Kongres Psychologii Eksperymentalnej w Paryżu). Mowa dłoni nie jest zrozumiała dla zwykłego człowieka natomiast chiromanta potrafi wyczytać z niej wiele informacji. Znajdują się na niej liczne linie oraz wzgórki.

CHIROMANTA, JASNOWIDZ, KTÓRY U NAS PRZYJMUJE: WŁODZIMIERZ SANŻAREWSKI

Karty klasyczne. Wróżby z talii kart od lat nie wychodzą z wróżbiarskiej mody. Karty, których dzisiaj używamy mają wspólne korzenie z tarotem. Ich pochodzenie do dziś nie zostało w przekonywujący sposób wyjaśnione, choć zachowały się średniowieczne przekazy dotyczące hazardowych gier w karty. Dziś na świecie popularne są trzy rodzaje kart: Tarot - 78 karty do wróżenia, Tarok - 56 kart do grania oraz popularne 52 karty do gier, pasjansów i domowych wróżb.

Magiczne powiązania

Talia klasycznych kart składa się z 52 kart i tyle samo jest tygodni w roku. Jeśli w styczniowy poranek potasujesz swoją talię, a następnie zaczniesz po kolei wykładać karty, to możesz sporządzić dokładną noworoczną wróżbę. Każda karta oznaczać będzie kolejny tydzień nowego roku. Jej znaczenie ujawni ci przestrogę i wskazówkę.

Prostszy wariant tej wróżby wymaga użycia samych kart z figurami. 12 figur w całej talii kart odpowiada ilości miesięcy solarnych. Wyjmij z talii same figury, potasuj i rozłóż, a dowiesz się jakie osoby będą wywierać na ciebie największy wpływ podczas nadchodzących miesięcy. Asy wskazują na miesiące szczególnie ważne i obfitujące w ciekawe wydarzenia.

Magiczne kolory

Symbole na kartach drukowane są w dwóch kolorach - czerwonym i czarnym. Czerwony jest kolorem aktywnym. Karty czerwone, czyli kiery i karo, wskazują na aktywne działania i świadome decyzje. Czarny jest kolorem biernym. Karty czarne, czyli trefle i piki, wskazują na podświadome uczucia, dążenia i emocje, jakie nami kierują.

Jeśli chcesz szybko poznać odpowiedź na nurtujące cię pytanie, to skoncentruj się, a potem zadaj je w myślach. Następnie potasuj talię i wylosuj z niej trzy karty. Przewaga koloru czerwonego oznacza odpowiedź twierdzącą, przewaga koloru czarnego oznacza odpowiedź przeczącą.

WRÓŻKA Z KART KLASYCZNYCH, KTÓRA U NAS PRZYJMUJE:

NINA (BOŻENA OSIECKA)

bok_prawy.jpg