Paweł Zaremba – Od prawie 20 lat interesuje się szeroko rozumianym rozwojem duchowym oraz osobistym. W pewnym momencie zagadnienia z nurtu medycyny alternatywnej stały się przedmiotem jego dociekań, czego naturalną konsekwencją było zwrócenie się w kierunku takich metod jak bioenergoterapia oraz reiki. Zawsze był bowiem zdania, że człowieka i nurtujące go przypadłości należy traktować całościowo, a energetyczne metody uzdrawiania są w stanie oddziaływać nie tylko na poziomie fizycznym, ale też na psychicznym oraz duchowym. Obecnie praktykuje jako dyplomowany bioenergoterapeuta i mistrz reiki.

Nauki, które zostały przez niego pobrane od mistrza tych dwóch dziedzin Andrzeja Gasisa cały czas owocują skutecznymi, profesjonalnymi zabiegami w przypadku wielu schorzeń, w tym również tych o charakterze przewlekłym. Paweł Zaremba w swojej praktyce z dużym powodzeniem łączy bioenergoterapię z reiki, traktując je jako dwie wzajemnie uzupełniające się ścieżki, mające prowadzić do poprawy stanu zdrowia, a nawet całkowitego wyeliminowania objawów chorobowych. Bardzo szybko powiększa się grono osób korzystających z jego pomocy w przypadku chorób tarczycy, serca, układu pokarmowego, nerwowego, oddechowego, odpornościowego, nowotworów oraz wielu innych schorzeń, również tych o podłożu psychicznym.

 

Takie efektywne postępowanie z pewnością nie byłoby możliwe gdyby nie głęboki wgląd w energetykę całego organizmu, zwłaszcza jeśli chodzi o bardzo istotne centra energetyczne jakimi są czakry. Zabiegi przeprowadzane przez tego bioenergoterapeutę obejmują także równoważenie tych punktów, co pozwala na lepszy przepływ uzdrawiającej energii. Dzięki temu oprócz niezwykle korzystnych dla zdrowia aspektów takiej terapii, podczas sesji niejednokrotnie wiele osób zapada w stan głębokiego odprężenia i relaksu. Prowadzi to do odzyskania niezwykle istotnego stanu równowagi energetycznej, a to właśnie jej brak może być często zapowiedzią późniejszych chorób, albo wzmagać te już istniejące. Nie wiąże się on jednak tylko i wyłącznie z niedoborami energii. Również jej nadmiar lub brak swobodnego przepływu stwarza podatny grunt do powstawania i utrzymywania określonych dolegliwości. W wielu przypadkach samo usunięcie blokad umożliwiających swobodne jej krążenie znacząco wpływa na przyspieszenie procesu zdrowienia.

 

Zabiegi prowadzone przez terapeutę są bezpieczne i nieinwazyjne, wzmacniają cały organizm, jego witalność, a także pobudzają system immunologiczny, co może prowadzić do znaczącej poprawy stanu zdrowia, zmniejszenia lub, w niektórych przypadkach, całkowitego ustania dolegliwości.

 

Cena wizyty: 150-250 zł

Bioterapeuta wykonuje również masaż głowy zwany Shiroabhyanga

Shiroabhyanga to wywodzący się z Indii ajurwedyjski masaż głowy, karku oraz ramion. Shiro oznacza głowę a Abhyanga to rozprowadzanie na ciele olejku, którego zadaniem jest odpowiednie oddziaływanie na skórę a także na włosy i ich cebulki. Może ono mieć charakter wzmacniający, odżywiający, regenerujący, a nawet bakteriobójczy lub przeciwzapalny. Wszystko zależy oczywiście od tego jaką mamy skórę oraz jak mocne lub słabe włosy.

Masaż całego ciała w hinduistycznym podejściu do zdrowia jest niezwykle ważną czynnością, powszechnie praktykowaną na subkontynencie indyjskim. Samo jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do kwestii związanych z pielęgnacją skóry, relaksem i usunięciem napięcia mięśniowego, jest on uważany za jedną z form terapii, tak samo istotną jak np. dieta czy aktywność fizyczna, nierozerwalnie związaną z procesem uzdrawiania całego organizmu. Dzieje się tak, między innymi dlatego, że w ujęciu ajurwedyjskim powszechne jest przekonanie o istotnej roli jaką w ludzkim organizmie odgrywają krążące w nim energie subtelne, i że ich właściwy przepływ oraz zrównoważenie są niezbędne dla zachowania oraz przywrócenia dobrego zdrowia psychofizycznego.

Głowa, nie tylko w tradycji hinduistycznej, jest niezwykle ważnym ośrodkiem odpowiadającym za rozprowadzanie energii życiowej po całym ciele, co ma istotny wpływ nie tylko na kwestie związane z naszą duchowością, ale też na właściwe funkcjonowanie wszystkich zmysłów, układu nerwowego, a nawet poszczególnych organów. Dzieje się tak dlatego, że we wschodniej medycynie od setek lat są znane poszczególne punkty akupresurowe, których duża ilość znajduje się również na głowie, bezpośrednio wpływające na rozmaite aspekty naszego fizycznego funkcjonowania. Podczas masażu głowy są one odpowiednio stymulowane i aktywizowane.

Shiroabhyanga działa kojąco na psychikę likwidując powstałe napięcia, zarówno te o podłożu fizycznym, jak i mentalnym, a dzięki odpowiednio zastosowanym olejkom przyczynia się również do pielęgnacji skóry oraz włosów. Dodatkowe, bardzo istotne korzyści płynące z masażu głowy to:

- lepsza wydolność układu krwionośnego

- lepsze dotlenienie całego organizmu

- poprawa jakości snu

- relaks i usuwanie zmęczenia

- pomoc w leczeniu bólów głowy

- poprawa koncentracji oraz pamięci

Masaż wykonywany jest z użyciem olejku kokosowego lub sezamowego

Cena masażu: 150 zł

 

Dyplomy: