Andrzej Peszko
Zajmuje się różnymi metodami oddziaływania na ciało za pomocą masażu, dotyku, uciskania określonych punktów na ciele. Rodzaj masażu i metoda terapii dobierana jest indywidualnie pod katem budowy fizycznej, aktualnej kondycji psychicznej lub według upodobań klienta.
Bardzo dobre efekty zdrowotne przynosi refleksoterapia twarzy, dłoni i stóp, którą stosuje. Refleksologia cieszyła się uznaniem już w czasach starożytnych. Jest to terapia o holistycznym spojrzeniu na człowieka. Postrzega go jako całość, zbiór elementów, które wzajemnie na siebie wpływają.
Na stopach znajduje się mapa refleksologiczna ciała. To ponad siedem tysięcy zakończeń nerwowych, które mają połączenie z wszystkimi układami, narządami i gruczołami w naszym ciele.
Poprzez uciskanie punktów na stopach, dłoniach bądź twarzy, odpowiadających określonym organom, następuje stymulacja organizmu. Powoduje to przywrócenie homeostazy, czyli fizjologicznej równowagi, która odpowiada za samoistnie zachodzące procesy leczenia w naszym ciele. Ludzki organizm posiada bowiem ogromne możliwości regeneracyjne, które na skutek różnych zaburzeń i blokad nie mogą prawidłowo się odbywać. Zabiegi powodują usunięcie owych blokad, a tym samym w organizmie zachodzić może samoregulacja.
Seria zabiegowa
Refleksologia nie jest „terapią jednego zabiegu”. Oczywiście, już jeden zabieg przyniesie uczucie odprężenia, jednak w przypadku dolegliwości zdrowotnych, jak w każdej metodzie terapeutycznej kluczową rolę odgrywa systematyczność. Seria zabiegów wynosi od 8 do 12 spotkań, średnio 2 w tygodniu.
Działanie refleksoterapii:
- zmniejsza stres i likwiduje napięcie nerwowe;
- zmniejsza uczucie zmęczenia zarówno fizycznego, jak i psychicznego;
- pomaga zwalczać bóle stawów, bóle migrenowe głowy oraz bóle kręgosłupa;
- poprawia pracę serca i układu krążenia;
- reguluje ciśnienie krwi;
- zwiększa odporność organizmu;
- likwiduje problemy z pracą przewodu pokarmowego (pomaga zwalczać zaparcia, przyspiesza trawienie);
- zmniejsza na[pięcie przedmiesiączkowe;
- likwiduje dolegliwości związane z menopauzą.
- bólach kręgosłupa
- schorzeniach zatok
- bólach głowy
- migrenie
- bezsenności
- problemach z przemianą materii, niestrawnością, zgagą
- infekcjach górnych dróg oddechowych i pęcherza moczowego
- chorobach kobiecych
- nadwrażliwych jelitach
- egzemach