TAROT wgląd w twoją  przyszłość

Talia złożona z 78 kart pozwala zajrzeć za zasłonę przyszłości, dokonać optymalnego wyboru, ale również odkryć duchowy potencjał klienta. Znawca Tarota doradzi, kogo można bezpiecznie obdarzyć uczuciem i kto nie zawiedzie jako partner w interesach.

Najstarsza, zachowana talia Tarota pochodzi z roku  13980, jednak rodowód tej techniki dywinacyjnej (wróżbiarskiej) jest o wiele starszy. Znawcy tematu wywodzą go ze starożytnego Egiptu. Otóż gdy kapłani egipscy zdali sobie sprawę z tego, że ich cywilizacja upada, postanowili zapisać wieczne prawdy w języku symboli. Sporządzili wtedy słynną Tablicę Szmaragdową Hermesa Trismegistosa (Trzykroć Mądrego).

Na wypadek, gdyby ona zaginęła stworzyli talię kart. Uznali bowiem że ludzka namiętność do gry jest tak silna, że gwarantuje przetrwanie przekazu mądrości po wieczne czasy...

Tarot składa się z 22 Wielkich Arkanów. Otwiera je karta Głupca, przedstawiająca beztroskiego wędrowca z węzełkiem na plecach i kijem w ręce. To symbol człowieka, który podążając drogą życia napotyka mądrych doradców (Kapłan, Kapłanka), miłość (Kochankowie) szczęśliwe zbiegi okoliczności (Kolo Fortuny) lub niepowodzenie (Wieża, symbolizująca biedę). Sprawiedliwość, olśnienie (karta Słońce), ale i Śmierć- czyli głęboka przemiana, to wszystko jest wpisane w ludzki los. Wielkie Arkana wieńczy karta Świat czyli znak triumfu nad materią, cel ziemskiej wędrówki.

Małe Arkana są związane z żywiołami i domenami działalności człowieka. Ogniste  Buławy symbolizują energię, Denary (Monety) reprezentują żywioł ziemi i świat materialny, Kielichy mówią o uczuciach. Miecze przypisane powietrzu – to znak rozumu, potęgi intelektu.

Nie każdy może zostać tarocistą. Te karty przemawiają do osób, które rozwinęły intuicję i dar jasnowidzenia. W gronie tych „wybrańców Tarota” są: Ewa Miazga, Sandra, Włodzimierz Sanżerewski i arcymistrz Ryszard Zawadzki.

Cena wizyty: 200zł

Tarociści, którzy z nami współpracują :

Ryszard Zawadzki

Ewa Miazga

Selena Sas